Kuş Kontrolü - Anatolia Pest

Kuş Kontrolü

Kuş dışkısı kötü görüntüsünün yanı sıra zamanla kazandığı asit özelliğiyle binanın boya ve sıvasında çürümeye, ayrıca yağmur suyu giderlerinin tıkanmasına neden olarak bina bakım, temizlik maliyetlerini arttırırlar.
Anatoliapest Haşere Kontrol Hizmetleri, Kuş kontrol , kuş kovucu ürünleri ile tüneme, yuvalanma engellenerek binalardaki kuş problemleri ortadan kaldırılabilir.
Kuşlar, Allerjik Alveolitlere bağlı allerjantlar ve aşağıdaki hastalık taşıyan organizmalar ile insan sağlığını tehdit etmektedirler.
Ornithosis (Chlamydia psittaci): Doğrudan kuşlardan insana geçen bir mikroorganizmadır.
Cryptococcus neoformans ve Histoplasma capsulatum: Kuş dışkılarında oluşan bir mantar türüdür. Hassas bünyeli kişilerde ölümcül hastalıklara neden olur.
Campylobacter spp, Eschericia coli 0157, Listeria spp, Salmonella spp, Vibrio cholerae
Kuşlar tarafından taşındığı bilinen bu mikroorganizmalar su kaynaklarına ve doğrudan gıdaya bulaşarak ciddi gıda zehirlenmelerine neden olurlar. Kuşlar gıda işletmelerinde kemirgenler veya diğer haşere türleri kader risk içerirler. Yaz aylarında, kuş dışkıları kuruyarak toz haline dönüşür ve insanlar tarafından teneffüs edilebilir, açık pencerelerden binaların içlerine girebilir. Bu kurumuş partiküller solunum yolları ile ilgili ciddî problemlere neden olabilir.
Kuş dışkısı ıslak zeminde çok kaygan olduğundan insanlar için risk oluşturmaktadır. Bunun yanında yuvalar ve diğer atıklar, bacaları ve su gider borularını tıkayarak yangın, gaz zehirlenmesi, su basması gibi riskleri oluşturmaktadır. Ayrıca, haşere istilâsının doğrudan kaynağıdırlar ki mücadelesi uzun zaman almakta ve pahalıya mal olmaktadır.
Kuşlar ile ilgili olarak yaşayacağınız problemlerin çözümü için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.Kuş kontrolü konusunda konusun da uzman arkadaşlarımız en kısa zamanda sizden randevu alacak ve işletmenizde yaşadığınız problemi yerinde gözlemleyebilmek amacıyla sizleri ziyaret edecektir.Bu ilk keşif hizmetinden herhangi bir ücret talep etmemekteyiz.

TOP